Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı 7 Yorum Yapılmış
 1. avatar
    Lethality 11 Eylül 2016 16:55:32

  işte bu film tavsiye edilir. izlemeyen arkadaşlar kaçırır.. (:

 2. avatar
    sertac 11 Eylül 2016 16:55:32

  perfect…

 3. avatar
    okan 11 Eylül 2016 16:55:32

  1. partta sorun var admin

 4. avatar
    Kadir Ulubey 11 Eylül 2016 16:55:32

  The Dark Knight Rises = Kara Şövalye Yükseliyor
  Film Abd-Birleşik Krallık ortak yapımlı,aksiyon-suç-gerilim öğeli ve 165 dakika
  Filmin sitede daha kaliteli görüntülü seçeneğinin de olduğunu hatırlatarak başlayalım..
  Batman gibi bazı çizgi roman kahramanlarının başarı ile sinemeya uyarlanmış versiyonlarını izlemeken keyif alırım..
  Batman veya Yarasa Adam (orijinal adı ile Bat-Man) ilk defa 1939 yılı Mayıs ayında Detective Comics’in 27. sayısında çizilen bir çizgi roman süper kahramanıdır..Bugüne kadar çevrilmiş sinema versiyonlarını hatırlayalım..
  * Eski versiyonlar
  1-The Batman (1943, Lambert Hillyer)
  2-Batman ve Robin (1949, Spencer Gordon Bennet)
  3-Batman (1966, Leslie H. Martinson)
  * Yeni versiyonlar
  1-Batman (1989, Tim Burton)
  2-Batman Dönüyor (1992, Tim Burton)
  3-Batman Daima (1995, Joel Schumacher)
  4-Batman ve Robin (1997, Joel Schumacher)
  5-Batman Başlıyor (2005, Christopher Nolan)
  6-Kara Şövalye (2008, Christopher Nolan)
  7-Kara Şövalye Yükseliyor (2012, Christopher Nolan)
  Gördüğünüz gibi 1989 dan beri 7 bölüm çevrilmiş..Ve ben hepsini seyrettim ama bu tarihten önceki bölümleri bulamadım..Biliyorsunuz Batman 7 bölümlük bir seri filmdi ve son iki bölümü (5-6 ) ile bu bölüm farklı yönetmenin çektiği kendi içinde 3 seriden oluşan farklı bir bölümdü..Onun için bu filmi izlemeden bu filmin bağlantılı olduğu 5-ve 6 ncı bölümleri izleyerek bu filme başlayın..Bu film, ilk film ( 5 nci bölüme ) daha ağırlıklı olmak üzere kendisinden öncekilere birçok gönderme içeriyor ve açtığı kapıları teker teker kapatarak bitiriyor hikayeyi. Yani bir anlamda bu filmle birlikte 5-6 ncı bölümleri topluca tek bir film gibi izlemiş gibi oluyorsunuz..
  Bu filmde Gotham ( Batmanın yaşadığı kurgusal şehir ) bu kez yalnızca kaos için şiddete başvuran ‘anarşist’ ruhlu Joker’den daha büyük bir tehdit altındadır. Yeraltında örgütlenen, kentin dört bir yanına yerleştirdiği bombalarla polis teşkilatını etkisiz bırakan ve nükleer tehdit ile ülkeyi esir alan yeni kötü kahramanımız Bane’in bir amacı vardır: Devrim yapmak ! Geçen macera sonunda hem fiziksel, hem de ruhsal manada sıfırı tüketerek, teknolojik mağarasında inzivaya çekilmiş Batman’in, dolayısıyla da Gotham’ın bu yeni düşmanı, ‘kötü adam’ Bane’dir.. Ve bunu durdurabilme olasılığı olan tek kişi elbette Batman’dir.Filmden sonra kendinize şu soruyu soracaksınız – “ Bane mi daha üstün yoksa Joker mi ? ”.

  Neredeyse üç saatlik uzunluğuyla adeta epik bir çizgi roman uyarlaması olan film, başarılı kurgusuyla çok hızlı akıyor ve ritim sorunu yaşamıyor..Merakı ve gerilimi sonuna kadar ayakta tutuyor.Batman’i sayıca çok fazla yan karakter sarıyor; hepsinin tutarlı bir şekilde işlenmiş trajedileri var.Stadyum, borsa veya kent sokaklarında geçen tüm bölümler çok iyi çekilmiş ancak karanlık tonların seçimi kimi zaman seyri zorlaştırıyor.Benim favori sahnemse, yaralı-bereli bir Batman’in lanetli bir avuç insanın atıldığı kuyudan çıkma sahnesi…
  Film sonuç olarak bu tür hikayelerde çok moda olduğu gibi, kahramanlarının geçmişlerine, çocukluklarına dek iniyor..İyiyle kötünün mücadelesi, öykünün tam göbeğine yerleşiyor.
  Ve onca fantezi içinde, yine ABD usülü yaşamın ve siyasetin ipliği pazara çıkarılıyor,bunların içinde de en göze çarpanı sürekli şiddet.Ne mesaj aldım ?-‘Anarşiyle, kaosla yanlışlıklar düzelmez; aksine en kötü düzen bile hiç olmazsa bir düzendir ve kaosa yeğlenmelidir’ Final güzeldi ama öldü mü-Ölmedi mi ? Diye kesinlikle düşüneceksiniz..God bless Gotham’ ( Tanrı Gotham Korusun ) Yoksa Abd-nimi ? İyi seyirler..10/9

 5. avatar
    senin_icin 11 Eylül 2016 16:55:32

  film gerçekten güzel.Kadir yorumların her zamanki gibi süper oldu.Emeklerin solmasın
  Bu filmi bizimle paylaşan adminimize de ayrıca teşekkür ederim.

 6. avatar
    Kadir Ulubey 11 Eylül 2016 16:55:32

  Teşekkür ederim..Ne demek ? Sizlere faydalı olabiliyorsak kendimizi mutlu addederiz 🙂

 7. avatar
    murat sal 2 Şubat 2017 18:47:58

  HARİKA

Bağlan Film izle sitemizden dilediğiniz filmi full hd kalitede tek part olarak Türkçe dublaj ve Türkçe alt yazılı izleyebilirsiniz.
Sitemap | Film izle | Film seyret | Sinema izle | Yetişkin Filmleri | Yerli film | film izle

Telif hak sahipleri yayınlanmasını istemedikleri film için ( ajansroth[at]mail.ru ) mail atmaları durumunda aynı gün yayından kaldırılacaktır.

En güncel filmleri bulabileceğiniz Bağlan Film izle sitemizde binlerce film içerisinden tarzınıza uygun HD Kalitede ki filmi izlemek için kategorilerimizden faydalanabilirsiniz.