1. İsyan – L Ordre Et La Morale izle

  İsyan – L Ordre Et La Morale izle

  720P Türkçe Altyazı

  Jandarma şefi Philippe Legorjus, ellerinde rehineler bulunan ayrılıkçı Kanaklarla uzlaşmak için adamlarıyla birlikte Ouvéa’ya gönderilir. Ancak müzakere zemini söz konusu değildir; Fransız ordusunun savaş konumuna geçmiştir bile. Zaman daralmaktadır, çünkü seçim yaklaşıyordur ve anakara hemen sonuç almak ister. Heyecanı hiç düşmeyen İsyan hem hareketli bir aksiyon hem de bir politik dram.
  5.0
  ( Toplamda oy verildi. )

    5.0   62

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı 4 Yorum Yapılmış
 1. avatar
    kompedan 11 Eylül 2016 17:04:41

  rehine alınmış askerlerin kuryarılna çabası ve siyaset izlenir

 2. avatar
    realist34 11 Eylül 2016 17:04:41

  film açılmıyor

 3. avatar
    admin 11 Eylül 2016 17:04:41

  tek parça vk ve putlocker alternatifleri açık

 4. avatar
    Kadir Ulubey 11 Eylül 2016 17:04:41

  L’ordre Et La Morale= Düzen ve Ahlak

  Önemli bir konu ve güzel işlenmiş acı dolu tarihi bir hikaye.
  Fransızların geçmişleriyle yüzleşmeye devam ettikleri bir başka kritik konu daha.
  Cezayir ve Lübnan rezilliklerinden sonra Yeni Kaledonya’da yaptıkları sömürenlerle,sömürülenleri karşı karşıya getiren,saçmalıkları da gözler önüne koyan bir yapım.

  Film Fransız Yüzbaşı Philippe Legorjus’un anılarıdan esinlenilmiştir..
  Yani izlediğimiz herşey gerçek,mekanlar ve bazı oyuncularda buna dahil..

  Yeni Kaledonya’dayız..Avustralya’nın doğusunda Fransaya bağlı ada ülkesi..Yerli halkına ” Kanaklılar ” deniyor..
  Yıl 1988..Fransa da başkan Chirac ile Cumhurbaşkanı Mitterand’ın kıyasıya yarıştığı yıllar..
  FLNKS ( Sosyalist Kanak Kurtuluş cephesi ) militanları Fransız Jandarma Karakolunu basar 4 Fransız askerini öldürür 17 kişiyi de kaçırır..Tabii Seçim günleri olunca Fransa da yer yerinden oynar..
  Bir yandan Sorunu görüşme yoluyla çözmek isteyeyen ılımlı arabulucular,diğer yanda ordu kuvvetleri..
  Her ikisinin yöntemleri farklıdır..

  Sorunu dialogla çözmek isteyen Yüzbaşı Legorjus’la rehineleri riske atma pahasına ibreti alem için demir yumrukla çözmek isteyen askerler arasında ki mücadeler..Siyasetçlirin korkuları,çelişkileri,basiretsizlikleri,gel gitleri..Diğer yanda eyleme önce sahip çıkmayan,pek çoğu aile babası olan militanları kaderine terk eden sonrada dialogla mümkün olmayan şartlar ileri süren örgütün ideolojik körlüğü..Araya giren Kanaklı ihtiyarlar heyetinin militanlar üzerinde ki gücü,arabulucu yüzbaşının bu kültürel gücü keşfedip yumuşattığı hava, velhasıl 2 saat boyunca sulh ile çözüm bizler için pratik,kolay ve mantıklı geliyor ama filmin sonunda nasıl oluyor da silahlar tekrar konuşuyor,insanlar neden ölüyoru anlamakta zorlanıyoruz..( 17 Kanak militanı infaz edilmiştir )

  Operasyonun başlamadan önceki son güne kadar barış içinde giden bu yakınlaşmanın,son gün nasıl bu faciayı yarattığını,olayın yaşandığı günün on gün öncesine giderek film içinde incelemeye başlıyoruz..
  Askerlerin bir piyon olarak kullanıldığı politik çıkarların ön plana çıktığı olaylar zincirine odaklanıyoruz.
  Askerler tarafından İsyancı gözüyle görünen kişiler, politikacıların gözünde terörist ve kendi halkının gözünde sadece kendi ülkesine sahip çıkmaya çalışan bir grup aile babası olduğunu görüyoruz Hiç kimse kan dökmek istemiyor. Ölen jandarmaların sorumlularını teslim etmeye razılar, hatta rehineleri bırakmaya bile hevesliler, ancak bunları yapabilmeleri için davaya ihanet etmeden bir yol izlemek istiyorlar. Bu yol da tek bir şarttan geçiyor: O da bağımsızlıklarının onlara verilmesi..

  Sonuç olarak : Günümüzde ülkemizi en çok ilgilendiren meselelerden biri Ermeni soykırımı…
  Bu olay üzerinden yasa çıkartmaya çalışan Fransızları hatırlayın.
  İşte o yasayı kendileri için çıkartmaları gerektiğini söyleyen bir film ile karşı karşıyayız.
  Fransa’yı kendi içinden birinin eleştirmesi, belki de diğer tüm eleştirilerden daha değerli oluyor.
  Bir nevi seçim öncesi koz sahibi olmak isteyen politikacıların satranç hamleleri yüzünden karanlık bir katliama dönüşen bu trajik olay..Film; fransız sömürgesi olan bir adanın yerlilerinin isyanına sebep olan durumu tarafların bakış açıları ile yansıtmakta,.Bizleri bu olayın içine çekmekte, politikacıların bu tarz olaylarda kendi siyasi menfaatleri doğrultusunda nasıl reaksiyon verdiklerini ve kamuoyuna ne şekilde sunum gerçekleştirdiklerini eleştirel bir şekilde ortaya koymaktadır..Militarist bir politik gerilimin sizlere sunabileceği her tür hüneri sergileyen bu film için iyi seyirler..7/10

  Dip not : Ne zaman bilmiyorum ama 1988 de ki bu olaydan sonra Fransa bu ada ülkesinde yapılacak refarandum sonucu verilen karara saygılı olacağını bir anlaşma ( Matignon Anlaşması, 1998 ) ile kabul etmiştir..Araştırmalarıma göre bu ada halen Fransız sömürgesidir.

Bağlan Film izle sitemizden dilediğiniz filmi full hd kalitede tek part olarak Türkçe dublaj ve Türkçe alt yazılı izleyebilirsiniz.
Sitemap | Film izle | Film seyret | Sinema izle | Yetişkin Filmleri | Yerli film | film izle

Telif hak sahipleri yayınlanmasını istemedikleri film için ( ajansroth[at]mail.ru ) mail atmaları durumunda aynı gün yayından kaldırılacaktır.

En güncel filmleri bulabileceğiniz Bağlan Film izle sitemizde binlerce film içerisinden tarzınıza uygun HD Kalitede ki filmi izlemek için kategorilerimizden faydalanabilirsiniz.