İzlemediğiniz Her Film Yeni Filmdir. ! Çalışmayan Filmleri Lütfen Filmin Altında Yer Alan Sorun Bildir Butonundan Bildirin Anında Güncelleyelim.

Kuzey Yamacı izle

Kuzey Yamacı izle
PUAN : 5.0
Kuzey Yamacı izle 5.0 / 10 1 kullanıcı oyu.
İMDb 5.0
Dublaj
720P

 1233İZLENME

 0FAVORİ

Almanya, 1936 yazı: Çocukluk günlerinden beri arkadaş olan Toni ve Andi özellikle bir dağla, “ölü taraf” olarak da bilinen kuzey tarafı daha fethedilmemiş Eiger Dağı’yla ilgilenmektedir. İki arkadaş hala yapabileceklerine ikna olmuştur ve eğer başarırlarsa yalnızca özlemini duydukları toplumsal takdiri kazanmakla kalmayacaklar,
Detay
  Filmin Yönetmen ve Oyuncuları
  Yorum Alanı 3 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha
Avatar
Ziyaretçi
seyirci 11 Eylül 2016, Pazar
Dehşet güzel bir film hiç düşünbeden dalin filmeeeee
Avatar
Ziyaretçi
Ugur 11 Eylül 2016, Pazar
Kesinlikle izleyin...
Avatar
Ziyaretçi
Kadir Ulubey 11 Eylül 2016, Pazar
Kuzey Yamacı = Nordwand
Filmimiz Almanya-Avusturya-İsviçre rtak yapımlı,Tarih-macera-Drama öğeli ve 126 dakika olup yaşanmış bir olaydan uyarlanmışır..Yıl 1936 Nazi Almanyasının etkisinin bölgede hissedildiği yıllar..
Dünyanın en meşhur kuzey yüzüne sahip İsviçre’nin -Eiger Dağı- kuzey duvarının ortalama 70 derecelik eğimiyle dünyanın en tutkulu dağcılarının hep gözdesi olmuştur.Bu dağa tırmanırken hayatını kaybeden birkaç Alman dağcıdan sonra başarılı olacak başka bir ekip aranmaktadır..Bulunur da bunlar Nazi Almayasından iki askerdir ve bu tırmanışta Avusturyalı dağcılarla yarış içine girerler..
Tırmanma sahneleri oldukça profesyonelce diyebilirim.
Mekan-makyaj-oyunculuk -efekler ve gerçeğe bağlılık filmi daha da inandırıcı yapmış.
Dağcılarla birlikte tırmanıyor,onlar kadar üşüyor,aç kalıyorsunuz,çaresizlikleri izleyiciye çok iyi yansıtılmış..
Film ağır işliyor ama inanılmaz doğa manzaraları eşliğinde,bir yandan doğanın karşısında acizliğimizi bize gösterirkendiğer yandan dağa ve doğaya meydan okuma irademizi,öteki yandan da hırsımızın,insani duygular karşısında nasıl boyun eğmesini göstermesi,filmin ağır işlemesinin bize verdiği sıkıntıyı tolere edebiliyor..Ne mesaj aldık derseniz ?-Bazı anlar vardır..Karanlığın en dibinde olduğunuz yerde,aydınlığa en yakın olduğumuz andır,
bazı zamanlar da ise aydınlığın en parlak olduğu yerde,karanlığa en yakın olduğumuz andır..
Başta dağcılık-macera sevenler olmak üzere filmi izleyin diyorum..İyi seyirler..8/10
  SON YAPILAN YORUMLAR
  BENZER FİLMLER
Reklamı Gizle[x]