İzlemediğiniz Her Film Yeni Filmdir. ! Çalışmayan Filmleri Lütfen Filmin Altında Yer Alan Sorun Bildir Butonundan Bildirin Anında Güncelleyelim.

Cehenneme Bir Adım – The Descent izle

Cehenneme Bir Adım – The Descent izle
PUAN : 5.0
Cehenneme Bir Adım – The Descent izle 5.0 / 10 1 kullanıcı oyu.
İMDb 5.0
Dublaj
720P

 1386İZLENME

 0FAVORİ

Mağara inişi için bir araya gelen altı kız arkadaşın başından geçen korku dolu bir tatili konu almaktadır. Kızların iniş yaptıkları mağaranın derinliklerinde kendilerini aç ve vahşi yaratıklar beklemektedir. Düşen kayalarda mağaranın çıkışını kapatmıştır. Labirentimsi bu mağaradan çıkış yolu aramaya başlayan kızlar, eski sırların ortaya çıkmasıyla birbirlerine sırtlarını döneceklerdir.
Detay
  Yorum Alanı 4 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha
Avatar
Ziyaretçi
celal karakoç 11 Eylül 2016, Pazar
emeği geçen arkadaşlara tşk ederim harika bir site
Avatar
Ziyaretçi
moralev 11 Eylül 2016, Pazar
oldukça güzel bir filim site yönetici arkadaşlarıma teşekürler ellerinize sağlık...
Avatar
Ziyaretçi
Kadir Ulubey 11 Eylül 2016, Pazar
Cehenneme Bir Adım, öncelikle bir kadın öyküsü; hatta bir annelik öyküsü.
Birçok benzer türdeki filmde seks objesi olarak kullanılan bayanlar bu filmde gerektiğinde vahşileşen,ölüm kalım savaşında sadece kendilerine düşünen kişiliklere bürünüyorlar. Filmdeki karakterlerin hepsinin bayan olması ve böyle kullanılması filmin farkını ortaya koyuyor.

6 kadının bir mağara dalışı için biraraya gelişleriyle birlikte öykümüz başlar.
Sadece seçtikleri uğraş değil,bulundukları ıssız mekan da toplumsal rollerin dışına çıktıklarının altını çizer ki bu durum modern kadın profilidir..Modern kadın profili diyorum çünkü fiziksel güçle,dolayısıyla erkeklikle ilişkilendirilen bir spor dalını uygulayan kadın karakterlerin sunumu ve aile içindeki rollerini, alışık olmadığımız şekilde bizlere sunuyor..

Filmin en önemli meziyetiyse,basitçe korkutmayı başarıyor olması değil.
Kadın ve annelik temaları korku sinemasına sıkça malzeme olmuştur ama bu film,kadınların tepkilerini,
birbirleriyle ilişkilerini ve aralarındaki rekabeti,doğru anlamış ve aktarmış gözüküyor..
Filmin büyük bölümünün geçtiği mağaradaki renkler ve ışık kullanımı ürkütücülüğü artırmış.
Ortalarına doğru ortaya çıkan,Yüzüklerin efendisinde ki "gollum"u andıran yaratıklar filmin korku güdüsünü daha da artırıp,filme ayrı bir renk katmış. Karakterlerine oturmuş oyuncu seçimi ve de başarılı oyunculukların olması da cabası...

Film basit bir korku filmi de değil,aynı zamanda zeka dolu bir film,gerek yarattığı atmosfer gerekse dehşet hissiyle,
Teknik ve estetik olarak başarılı; az efekt ve başarılı görüntüleriyle etkili bir dar alan hissi yaratan; neticede gerçekten korkutucu bir film.İnsanların birçoğunda var olan korkular-fobiler ( Karanlık korkusu,yükseklik korkusu,kapalı yerde kalma korkusu,bir yerde sıkışıp kalma korkusu,ölüm korkusu,öldürülme korkusu,kaybolma korkusu ) filmde yerli yerince serpiştirilip kullanılmış..

Sonuç olarak ; Filmde inanılmaz bir psikolojik gerilim hakim.Atmosfer o kadar boğucu ki insan kendisini o mağaradaymış zannediyor..Filmin giriş kısımlarında verilen,mağara dalışının psikolojik etkileri üzerine bilgiler ile final birleştirildiğinde,aslında her şeyin kahramanımızın kafasında olup bittiğine dair bir açık kapı da bırakılıyor şüphesiz. Bu,filmin aslında bütünüyle bir metafor olarak okunması gerektiğinin de altını çiziyor..Bakalım bu durum nasıl devam edecek bunu görmek için 2 nci bölümü izlemek gerekiyor iyi seyirler 8/10
Avatar
Ziyaretçi
FATOŞ 11 Eylül 2016, Pazar
süpermiş admin emeği geçen herkeze çok teşekkürler....
  SON YAPILAN YORUMLAR
  BENZER FİLMLER
Reklamı Gizle[x]